PIESZY- BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIESZY- BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU

Data publikacji 07.02.2019

Augustowscy policjanci brali udział w działaniach „PIESZY-BEZPIECZNY – WIDOCZNY PO ZMIERZCHU”. Mundurowi przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących.

Wczoraj po południu, augustowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brali udział w wojewódzkich działaniach „PIESZY - BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU”. Z analizy danych statystycznych wynika, że w styczniu bieżącego roku piesi uczestniczyli w 16 wypadkach drogowych zaistniałych na terenie województwa, co stanowi blisko 60% wszystkich wypadków. Wczorajsze przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, w szczególności tych pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W trakcie działań, mundurowi zwracali uwagę na przewinienia popełniane przez kierowców polegające na nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie pojazdu na przejściu, lub bezpośrednio przed nim i inne mogące zagrozić bezpieczeństwu pieszego uczestnika ruchu drogowego. Mundurowi też baczniej przyjrzeli się pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzą na nią bezpośrednio przed jadący pojazd, bądź zza przeszkody ograniczającej widoczność kierowcy. Największą jednak uwagę poświęcili pieszym, poruszającym się poza terenem zabudowanym. Policjanci sprawdzali, czy piesi poruszają się właściwą stroną drogi i czy wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych po zapadnięciu zmierzchu.

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, policjanci zachęcają do używania odblasków także w terenie zabudowanym na mniej oświetlonych drogach. Mundurowi przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

PAMIĘTAJMY BEZPIECZNY PIESZY, TO WIDOCZNY PIESZY!!!  

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl