"BEZPIECZNIE – Chce Się Żyć! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNIE – Chce Się Żyć!

Data publikacji 16.12.2011

Wystąpienie augustowskich policjantów dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a po nim występ znanego polskiego kabaretu. To jeden z elementów ogólnopolskiego programu organizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wczoraj w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbyło się spotkanie z cyklu „Bezpiecznie - Chce się Żyć”! Organizatorem przedsięwzięcia jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a tego typu spotkania są jednym z elementów ogólnopolskiego programu propagującego bezpieczne zachowania na drodze. Seminarium rozpoczęło się projekcją filmu pod tytułem „Idź abyś doszedł” przygotowanego przez organizatorów. Kolejnym punktem programu było wystąpienie augustowskich policjantów dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu augustowskiego. Funkcjonariusze szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w okresie jesienno – zimowym są bardziej narażeni na potrącenie przez samochód. Policjanci zachęcali tą grupę uczestników ruchu drogowego do dbania o własne bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi apelowali także do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania obok szkół. Następnie odbył się konkurs z zakresu wiedzy w ruchu drogowym, a po nim występ gwiazdy wieczoru, którą był znany z polskiej sceny kabaret.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl