Skatował psa - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skatował psa

Data publikacji 14.07.2014

Mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego skatował psa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o zabiciu psa. Do zdarzenia doszło w miejscowości położonej w gminie Augustów. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że do mieszkającej pod Augustowem miejscowości rodziny przyjechał 30 – letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego. W pewnym momencie 30 – latek został ugryziony przez przebywającego na posesji psa. Jak się okazało, stało się to w chwili, gdy mimo ostrzeżeń właściciela próbował pogłaskać czworonoga. Dalsze policyjne ustalenia wskazują, że mężczyzna zdenerwował się i postanowił odpłacić się zwierzęciu za ugryzienie. 30 – latek w napadzie złości zaczął kopać, dusić oraz skakać po ciele psa, co w rezultacie doprowadziło do jego śmierci. Badanie alkomatem w organizmie mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Stargardu został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Za zabicie psa odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl