Oszustwo „na policjanta” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo „na policjanta”

Data publikacji 04.03.2010

Oszuści podali się za policjantów. Wyłudzili od sprzedawczyni papierosy i 1800 złotych. Augustowscy policjanci poszukują fałszywych stróżów prawa.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16.00 w jednym z kiosków na Osiedlu Śródmieście w Augustowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że dwóch mężczyzn podających się za funkcjonariuszy Policji kryminalnej poleciło sprzedawczyni wydać papierosy oraz faktury ich zakupu. Mężczyźni twierdzili, że papierosy najprawdopodobniej pochodzą z okradzionej niedawno hurtowni w Ełku. Następnie polecili sprzedawczyni aby przeliczyła i wydała im pieniądze z kasy. Oszuści dostali w ten sposób papierosy warte 3300 oraz pieniądze w kwocie 1800 złotych. Teraz fałszywi policjanci są poszukiwani.

Nie dajmy się oszukać!

Pamiętajmy, że policjant w cywilnym ubiorze podejmujący czynności służbowe jest zobowiązany do przedstawienia się oraz okazania legitymacji służbowej w taki sposób, aby osoba, wobec której jest przeprowadzana interwencja mogła odczytać znajdujące się na niej dane, a nawet mogła je zanotować. Jeżeli nadal mamy jakiekolwiek wątpliwości najlepiej zawiadomić Policję.

Poniżej prezentujemy wzór legitymacji służbowej funkcjonariusza Policji.