Bezpieczny jednoślad - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny jednoślad

Data publikacji 25.09.2019

Policjanci augustowskiej drogówki prowadzą dzisiaj działania „Bezpieczny jednoślad”. Mundurowi prowadzą kontrole drogowe głównie pod kątem bezpieczeństwa motocyklistów oraz rowerzystów. Nadrzędnym celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar.

Trwający sezon jednośladów jest okresem wzrastającego zagrożenia wymagającego od Policji zintensyfikowania działań. Kierujący wskazanymi pojazdami często nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza kierujący motocyklami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wykonują manewry w sposób rutynowy i niebezpieczny. Sytuacje takie są nieakceptowane przez innych uczestników ruchu, budzą niepokój i niezadowolenie wśród społeczności lokalnej. Każdego roku ujawniane są przypadki poruszania się motocyklami pomimo niedopuszczenia do ruchu oraz kierowania bez uprawnień. Kierujący rowerami natomiast przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, nie stosują się do obowiązku korzystania z dróg dla rowerów, jeżdżą po chodnikach, a także brakuje w nich niezbędnego wyposażenia, zwiększającego bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

Dzisiaj, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie kontrolują głównie rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Sprawdzają, czy osoby posiadają uprawnienia do kierowania, a także ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów, którymi się poruszają. Mundurowi zwracają również uwagę na prędkość motocyklistów, głównie w obszarze zabudowanym.

 

  • Policjant sprawdza stan trzeźwości podczas kontroli drogowej.
  • Policjant daje odblaski rowerzyście.
  • Policjant przeprowadza kontrolę drogową.
  • Policjant przekazuje rowerzyście elementy odblaskowe.
  • Funkcjonariusz pokazuje wynik sprawdzania stanu trzeźwości.
  • Rowerzystka otrzymuje od policjanta odblask.