Trwa "Tydzień Mediacji" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa "Tydzień Mediacji"

Data publikacji 15.10.2019

Augustowscy policjanci uczestniczą w „Tygodniu Mediacji”, który w tym roku odbywa się od 14 do 18 października. Natomiast 17 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Policjanci podczas pełnionych dyżurów udzielają informacji w zakresie mediacji w m.in. sprawach karnych, wykroczeń i nieletnich.

Mediacja, to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu karnego na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu porozumienia.

Międzynarodowy Dzień Mediacji (Conflict Resolution Day), to międzynarodowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów (arbitrażu, mediacji koncyliacji ect.). Święto zainicjowała amerykańska organizacja Association for Conflict Resolution(ACR) w 2005 roku, natomiast w Polsce pierwsze obchody zorganizowano trzy lata później.

Augustowscy policjanci także aktywnie uczestniczą w „Tygodniu Mediacji”.
Zainteresowanych zapraszamy do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w dniach 14-18.10.2019, w godz. 07:30-15.30.