Podsumowanie akcji „Znicz 2019" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „Znicz 2019"

Data publikacji 04.11.2019

9 kolizji drogowych, jeden kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu i ani jednego wypadku drogowego. To podsumowanie tegorocznej akcji ZNICZ przez augustowskich policjantów.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek 31 października, a zakończyła w niedzielę 3 listopada. Nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych. W czasie tych czterech dni na drogach powiatu augustowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowych. Odnotowano natomiast 9 kolizji drogowych. W ciągu czterech dni policjanci zatrzymali jedną osobę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę po użyciu alkoholu.

Nad bezpieczeństwem osób w rejonach nekropolii czuwali policjanci w patrolach pieszych, którzy dodatkowo przekazywali zainteresowanym bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz możliwościach zaparkowania pojazdu. Funkcjonariusze przypominali również  osobom pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych. Dbając o bezpieczeństwo mundurowi wręczali  kierującym i pieszym ulotki oraz elementy odblaskowe.