Działania "Smog" na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Smog" na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 20.11.2019

Augustowscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, dzisiaj od rana prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.  Policjanci pdoczas kontroli sprawdzają emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

  • Policjant zatrzymuje pojazd do kontroli.
  • Policjant sprawdza emisje spalin.
  • Policjanci podczas kontroli drogowej.