W trosce o bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 24.05.2010

Augustowskie bulwary, to w okresie letnim bardzo często odwiedzane miejsce. Policjanci w trosce o spokój i bezpieczeństwo odpoczywających tam osób objęli je specjalnym nadzorem.

Wraz z nastaniem wiosny, nadrzeczne bulwary w Augustowie odwiedza coraz więcej osób. Przybywa spacerowiczów, osób uprawiających sport oraz turystów cieszących się urokami miasta. Bulwary to także miejsce spotkań młodzieży, która niestety często zakłóca odpoczynek przebywających tam ludzi. W trosce o ich bezpieczeństwo i spokój, mundurowi od początku maja objęli ten rejon specjalnym nadzorem. Policyjne patrole zarówno te umundurowane jak i nieumundurowane częściej niż zwykle odwiedzają miejsca najbardziej narażone na zakłócanie porządku. W rezultacie tych działań funkcjonariusze do tej pory ukarali mandatami blisko 60 naruszających prawo osób na łączną sumę prawie pięciu tysięcy złotych. Większość z nich dotyczyła spożywania alkoholu w miejscu do tego niewyznaczonym, zaśmiecania oraz używania wulgarnych słów w miejscu publicznym. Augustowscy policjanci nadal kontynuują akcję, aby wszyscy odwiedzający bulwary mogli czuć się tam bezpiecznie. Liczymy także na pomoc mieszkańców. Jeżeli jesteś świadkiem jakiegoś niepokojącego zdarzenia natychmiast powiadom o tym Policję pod numerem telefonu 997. To pozwoli policjantom na szybką reakcję i skuteczne działanie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl