#zostańwdomu z Dobromisiem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#zostańwdomu z Dobromisiem

Data publikacji 21.04.2020

Przygotowaliśmy dzieciom bajki edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa. Obejrzyjcie bajkę z dziećmi, wykonajcie pracę plastyczną, komiks, plakat, kolaż. Sfotografujcie swoje prace i wyślijcie do nas.

W trosce o najmłodszych policjanci i pracownicy wydziału prewencji komendy wojewódzkiej zorganizowali akcję "#zostańwdomu z Dobromisiem". Ma on na celu utrwalanie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Partnerami akcji są Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Dojlidy w Białymstoku. 

Od poniedziałku 27 kwietnia co tydzień, na stronie internetowej podlaskiej Policji zostanie zamieszczona bajka edukacyjna w formie multimedialnego filmu pod banerem akcji pt. #zostańwdomu z Dobromisiem. Tematyka bajki obejmuje zagrożenia wynikające z nieostrożnego bądź niewłaściwego zachowania w domu, w lesie, nad wodą czy w kontakcie z nieznajomym. 

Adresatami są dzieci  w wieku od 5 do 9 lat, a warunkiem uczestnictwa w akcji jest wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej, komiksu, kolażu itp., sfotografowanie jej a następnie przesłanie zdjęcia do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na adres: profilaktyka.wprew.kwp@bk.policja.gov.pl .