Za szybko i "na podwójnym gazie" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko i "na podwójnym gazie"

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Jeden z nich przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Natomiast pozostali prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w minioną sobotę tuż przed 8.00, na ulicy Obrońców Westerplatte, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. 41-latek przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został również ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali też prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy prowadzili będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej, dzięki informacjom uzyskanym od zgłaszających. Pierwszy z nich, to kierowca pojazdu ciężarowego. Został zatrzymany około 18.30, w miejscowości Osowy Grąd. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 49-letni obywatel Litwy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca prowadził volkswagena. Również w przypadku 23-letniego obywatela Ukrainy wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.