Podejrzany pakunek - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany pakunek

Data publikacji 05.07.2010

Wczoraj wieczorem augustowscy policjanci zostali powiadomieni o czarnym neseserze pozostawionym przed sklepem w centrum miasta. Kilka godzin później mundurowi zatrzymali 48 - letnią kobietę, która twierdziła, że pozostawiła go dla żartu.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał zgłoszenie, że przed drzwiami wejściowymi do jednego ze sklepów mieszczącego się przy dworcu PKS w Augustowie ktoś pozostawił neseser. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że tajemniczy przedmiot został pozostawiony przez nerwowo zachowującą się kobietę. Ponieważ istniało podejrzenie, że w pakunku mogą znajdować się materiały wybuchowe, bądź inne niebezpieczne substancje funkcjonariusze mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców oraz wypoczywających w mieście turystów odgrodzili teren taśmą i wezwali na miejsce policyjnych pirotechników, którzy po sprawdzeniu stwierdzili, że walizka jest pusta. W chwili gdy specjaliści pracowali nad podejrzanym pakunkiem inni funkcjonariusze szukali sprawczyni zamieszania. Jeszcze tej samej nocy mundurowi ustalili, że pakunek został zostawiony przed sklepem przez 48 – letnią kobietę, która przyjechała z Włoch do Augustowa. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko 3 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. W rozmowie z policjantami turystka oświadczyła, że chciała zrobić żart, za który teraz z pewnością słono zapłaci.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl