Kaskadowy pomiar prędkości na terenie powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości na terenie powiatu augustowskiego

Data publikacji 15.05.2020

Augustowscy policjanci, wczoraj przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Główny cel działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Policjanci z augustwoskiej "drogówki", wczoraj, wzięli udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń). Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez uświadamianie kierujących pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Tylko wczoraj na drogach naszego powiatu policjanci skontrolowali 40 kierujących i ujawnili 39 wykroczeń. Pomimo apeli o rozsądek na drodze, aż 34 kierowców nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość.

 

  • Policjantka kontroluje prędkość pojazdów.
  • Mundurowa trzyma w ręku urządzenie do pomiaru prędkości.
  • Wideorejestrator.
  • Policjant zapisuje dane w notatniku.
  • Policjantka przeprowadza kontrolę drogową.
  • Zatrzymany do kontroli drogowej pojazd ciężarowy.
Ładowanie odtwarzacza...