Bezpieczne wakacje w Gminie Augustów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje w Gminie Augustów

Data publikacji 07.07.2010

Augustowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami KRUS-u i PIP-u spotkali się z dziećmi z terenu gminy Augustów uczestniczącymi w programie „Wakacje inne niż wszystkie 2010”

Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w Augustowie, policjanci wspólnie z przedstawicielami KRUS-u i PIP-u spotkali się z dziećmi korzystającymi z wypoczynku w ramach programu „Wakacje inne niż wszystkie 2010”. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, powtórzyli podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przestrzegali przed spotkaniem z osobami obcymi oraz bezpańskimi psami. Przedstawicielki instytucji współpracujących z Policją ostrzegały najmłodszych przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie podczas pomocy w wykonywaniu prac polowych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentacje oraz filmy edukacyjne mówiące o sposobach unikania wypadków w gospodarstwie rolnym. Na zakończenie uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie plastycznym „bezpieczne wakacje na wsi”. Każde z dzieci za swoją pracę otrzymało atrakcyjną nagrodę. W celu utrwalenia przekazanych wiadomości policjanci przekazali najmłodszym edukacyjną grę planszową „Bezpieczne Wakacje”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl