Policjanci uratowali turystę - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali turystę

Data publikacji 08.07.2010

Policjanci spędzający wolny czas na terenie jednego z ośrodków wczasowych w Augustowie, uratowali od utonięcia 36- letniego turystę z Bielska Białej.

W tym roku, podobnie jak już od wielu lat grupa funkcjonariuszy z Białostockiego Oddziału Prewencji, latem w czasie wzmożonego sezonu turystycznego wspiera w służbie augustowskich policjantów. Poprzedniej nocy kilku z nich odpoczywało po służbie w jednym z ośrodków wczasowych położonym nad jeziorem Sajno. Około czwartej nad ranem mundurowych zaniepokoiły dobiegające z jeziora nawoływania i odgłosy plusku wody. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku akwenu. W odległości około 40 metrów od brzegu zauważyli mężczyznę, wykonującego chaotyczne ruchy. Policjanci natychmiast wskoczyli do wody podpłynęli do mężczyzny, a następnie doholowali go do brzegu. Tam okryli mężczyznę kocami i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Uratowany, przerażony i wyziębiony 36 – letni mieszkaniec Bielska Białej nie potrafił wytłumaczyć w jaki sposób znalazł się w wodzie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl