Działania Transport- Bezpieczny- Trzeźwy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Transport- Bezpieczny- Trzeźwy

Augustowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz ograniczenia zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj, mundurowi zatrzymali czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Policjanci z augustowskiej "drogówki", wczoraj przeprowadzili działania pn. „Transport- Bezpieczny- Trzeźwy”. Głównym celem działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych oraz ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj, mundurowi zatrzymali czterech kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych, wczoraj po 16 w Tajnie Starym. Obywatel Litwy kierował oplem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszy zarzut.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem w Bargłowie Kościelnym. Wstępne badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali po 17 na jednej z ulic w mieście. Kierowca opla widząc patrol Policji szybko skręcił w boczną uliczkę. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało, 60-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Czwarty z zatrzymanych kierowców prowadził motorower w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka w Augustowie przed 22. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,4 promila alkoholu.