Nietrzeźwi kierujący jednośladami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący jednośladami

Data publikacji 13.07.2020

W miniony weekend augustowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących jednośladami. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem, który przewoził pasażera mając blisko 1,7 promila alkoholu. Policjanci apelują o trzeźwość i rozsądek na drodze!

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

W miniony weekend augustowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących jednośladami. W piątek po 8 w Nowince, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą rowerem. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jej organizmie. Kierująca została ukarana mandatem karnym.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, wpadł w ręce mundurowych w niedzielę przed 20. Policjanci w Krasnoborkach zauważyli kierowcę motoroweru i jego pasażera bez wymaganych kasków ochronnych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali jednoślad do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna prowadził skuter mając blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.