Kierują, pomimo orzeczonych zakazów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierują, pomimo orzeczonych zakazów

Data publikacji 21.07.2020

Augustowscy policjanci od początku roku zatrzymali 18 kierujących, którzy prowadzili pojazdy, pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, w tym roku zatrzymali 18 kierujących, którzy nie stosowali się do orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów.

Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych, w miniony czwartek przed 9 w Olszance. 42-latek kierujący mercedesem, chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu, podał nieprawdziwe dane. Policjanci natychmiast ustalili, że mężczyzna podał dane innej osoby. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci uniemożliwili 42-latkowi dalszą jazdę. Niespełna po dwóch godzinach, w rejonie gminy Nowinka policjanci ponownie zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka. Samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim o rozsądek na drodze. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.