Śmiertelny wypadek na „ósemce” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na „ósemce”

Data publikacji 20.08.2010

Kierowca alfy romeo zginął na miejscu a jego pasażerka trafiła do szpitala, po tym jak ratując się przed zderzeniem czołowym z kia, wjechał wprost pod ciężarówkę. Łotysz poruszający się kia nie udzielając pomocy poszkodowanym odjechał z miejsca zdarzenia. Augustowscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku.

Wczoraj około godziny 17.45 na drodze krajowej numer 8 w miejscowości Sztabin doszło do tragicznego wypadku. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca z kia na łuku drogi wyprzedzał ciąg samochodów. W tym samym momencie z przeciwka jechał 25-latek z pasażerką alfą romeo, który ratując się przed zderzeniem z osobówką zjechał na lewy pas jezdni. Tam czołowo zderzył się z ciężarówką, za kierownicą, której siedział 50-letni mieszkaniec Białorusi. Siła była tak duża, że rozbite pojazdy wpadły do przydrożnego rowu. Kierowca alfy romeo zginął na miejscu jego 24-letnia pasażerka z obrażeniami ciała śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. 22-letni mieszkaniec Łotwy podróżujący kia odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanym. Funkcjonariusze zatrzymali go dopiero pod Białymstokiem. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Augustowscy policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl