Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18!

Data publikacji 09.09.2010

Augustowscy policjanci w ramach Ogólnopolskiego Dnia Odpowiedzialnej Sprzedaży odwiedzili dziś punkty sprzedaży wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze przypomnieli sprzedawcom o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim i grożących konsekwencjach łamania prawa. Mundurowi apelowali również aby sprzedawcy żądali dokumentu, który potwierdzi pełnoletniość osoby kupującej papierosy.

Dziś augustowscy policjanci wizytowali punkty sprzedaży wyrobów tytoniowych. W ten sposób wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Odpowiedzialnej Sprzedaży, którego celem jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych młodym ludziom. Podczas wizyt mundurowi przekazali sprzedawcom materiały informacyjne oraz przypomnieli im o obowiązującym zakazie sprzedaży papierosów osobom niepełnoletnim. Funkcjonariusze przypomnieli także, że sprzedawca ma prawo żądać okazania dokumentu, który potwierdzi pełnoletniość kupującego papierosy. Przy tym zwrócili się do ekspedientów o zachowanie czujności, gdyż dowód osobisty małoletniego nie różni się od dokumentu osoby pełnoletniej. Funkcjonariusze informowali także o nowelizacji przepisów, które wejdą w życie 15 listopada 2010 roku. Zgodnie z nowelizacją sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 będzie wykroczeniem podlegającym karze do 2000 złotych. Kolejna zmiana nakłada na sprzedających obowiązek umieszczenia w punktach sprzedaży tabliczek z informacją o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych niepełnoletnim.

Więcej informacji na temat Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! na stronie internetowej http://www.stop18.pl/.

Dodatkowo została uruchomiona specjalna strona internetowa, na której anonimowo można zgłaszać punkty handlowe, które nie stosują się do obowiązujących przepisów i sprzedają wyroby tytoniowe małoletnim – http://www.sklepdokontroli.pl/.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl