Bezpieczna Droga do Szkoły w gminie Sztabin - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga do Szkoły w gminie Sztabin

Data publikacji 10.09.2010

Augustowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych w Sztabinie i Krasnymborze. Wraz z postacią SpongeBoba przypominali najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze.

W ramach działań „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sztabinie i Komendy Powiatowej Policji w Augustowie spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych w Sztabinie i Krasnymborze. Podczas spotkania policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Omówili także pozycję „żółwia”, którą stosuje się w razie ataku agresywnego psa oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z obcą osobą. Następnie młodzi słuchacze nabytą wiedzę teoretyczną wykorzystali w praktyce i pod okiem mundurowych ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię na prawdziwym przejściu dla pieszych. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali drobne upominki z wizerunkiem SpongeBoba.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl