Podsumowanie sezonu na augustowskich akwenach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Podsumowanie sezonu na augustowskich akwenach

Data publikacji 14.10.2020

Augustowscy wodniacy zakończyli służbę na akwenach. Funkcjonariusze w trakcie sezonu uratowali 6 osób. Nie zabrakło również policyjnych interwencji wobec osób, które łączyły wypoczynek nad wodą z alkoholem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie na początku października zakończyli służbę na augustowskich akwenach. Wodniacy od kwietnia patrolowali jeziora Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne oraz Kanał Augustowski, a także rzekę Nettę na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Funkcjonariusze w trakcie sezonu uratowali od utonięcia 6 osób. Zareagowali na blisko 630 wykroczeń popełnionych przez osoby korzystające z wypoczynku nad akwenami. Interweniowali 64 razy i skontrolowali ponad tysiąc jednostek pływających. Niestety nie zabrakło również policyjnych interwencji wobec tych, które łączyli wypoczynek nad wodą z alkoholem i brawurą.

25 lipca 2020 roku policjanci na Jeziorze Białym zauważyli przewrócony kajak. Kobieta i mężczyzna byli w wodzie na środku jeziora. Jak się okazało, turystów zaskoczyła fala, która przewróciła ich kajak.  Para samodzielnie nie była w stanie dopłynąć do brzegu. Na szczęście natychmiast zareagowali funkcjonariusze którzy pomogli kajakarzom.

2 sierpnia 2020 roku policjanci wyłowili z Jeziora Białego dwóch kajakarzy. Mężczyźni mieli założone kapoki, jednak nie byli w stanie wsiąść do kajaku. Okazało się, że za nim wsiedli do kajaka pili alkohol. Obydwaj za wykroczenie, którego się dopuścili zostali ukarani mandatami.

25 sierpnia 2020 roku policjanci na jeziorze Necko zauważyli przewrócony skuter wodny, a obok niego dwóch mężczyzn. Mieli na sobie kamizelki asekuracyjne i kurczowo trzymali się siebie. Jak się okazało, jeden z nich nie umiał pływać. Mężczyźni oraz skuter, którym pływali, zostali bezpiecznie przetransportowani przez policjantów na brzeg.

  • Policjanci siedzą za sterami policyjnej motorówki.
  • Widok z policyjnej łódki na falujące jezioro.
  • Dach policyjnej motorówka, a w tle most na rzece.