Zatrzymany w pościgu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w pościgu

Data publikacji 04.10.2010

20 – letni obywatel Litwy nie zatrzymał się do kontroli. Po 30 kilometrowym pościgu został zatrzymany przez augustowskich policjantów.

Wczoraj wieczorem policjanci z Augustowa nadzorowali ruch pojazdów odbywający się na drodze krajowej nr 61. Około godziny 20 w miejscowości Bargłów Kościelny postanowili poddać kontroli drogowej granatowego golfa na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli i na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać w kierunku Augustowa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i próbowali zatrzymać pojazd. Siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego, ciągle przyśpieszał i nie dawał się wyprzedzić. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów mężczyzna zaczął uciekać w kierunku Białegostoku. Tam przed miejscowością Sztabin na uciekiniera czekała policyjna blokada drogi do której dołączyli kierowcy ciężarówek. Kierowca po przejechaniu ponad 30 kilometrów został zatrzymany. Okazało się, że jest to 20 – letni obywatel Litwy. Samochód poosiada uszkodzenia zamka w lewych przednich drzwiach oraz ma wyłamaną stacyjkę. Granatowy golf trafił na policyjny parking, a obywatel Litwy do policyjnej izby zatrzymań. Augustowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl