Trwają poszukiwania 10-latki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają poszukiwania 10-latki

Data publikacji 06.10.2010

10-letnia chora na padaczkę dziewczynka wczoraj po południu wyszła z domu na grzyby. Od tamtej pory nikt jej nie widział. Całą noc szukali jej augustowscy policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, leśnicy oraz okoliczna ludność. W akcji poszukiwawczej, która trwa nadal uczestniczył także śmigłowiec.

Z relacji matki zgłaszającej zaginięcie wynika, że jej 10-letnia córka wczoraj około godziny 16.30 wyszła z domu na grzyby, które miała zbierać w lesie znajdującym się naprzeciwko posesji. Od tamtej pory nikt jej nie widział. Powiadomieni przed godziną 19.00 o zdarzeniu policjanci z Augustowa natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wczoraj szukało jej ponad 200 osób, wśród których byli augustowscy policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, leśnicy oraz okoliczna ludność. W działaniach wykorzystany został również śmigłowiec wyposażony w kamery termowizyjne, specjalistyczny pojazd z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z reflektorem dalekiego zasięgu oraz przenośne kamery termowizyjne i noktowizory. W trakcie poszukiwań funkcjonariusze przeczesali okoliczne lasy, drogi dojazdowe, ścieżki oraz zabudowania w rejonie miejscowości Rzepiski, Komaszówka, Kolnica, BSD Kolnica i Bór. W sumie sprawdzonych zostało około 300 ha lasu. Po całonocnych poszukiwaniach akcja trwa nadal. Dzisiaj zaangażowanych zostało w nią również ponad 200 osób, z czego połowa to policjanci z Augustowa oraz z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Zaginiona to:

Karina KARWOWSKA, lat 10

c. Wiesława i Małgorzaty

ur. 27.12.2000 r.

zam. Rzepiski 18, gm. Augustów

Rysopis: wzrost 150 cm, waga około 30 kg, szczupła budowa ciała, krótkie blond włosy, oczy niebieskie, twarz owalna, uszy przyległe.

Ubrana była w: biało-różowe sportowe buty, czarne spodnie oraz białą z wzorem w ciemne kwadraty bluzę z kapturem zapinaną na zamek.

Dziewczynka jest chora na padaczkę i wymaga codziennego podawania leków.

Prosimy wszystkie osoby, które widziały zaginioną lub mogą pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Augustowie pod numerem telefonu 87 643 93 33 lub z najbliższą jednostką Policji telefon 997.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl