Zatrzymani sprawcy kradzieży pieniędzy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży pieniędzy

Data publikacji 06.10.2014

Jeden z augustowskich policjantów, w czasie wolnym od służby przyczynił się do zatrzymania sprawców kradzieży pieniędzy dokonanej na terenie powiatu Zambrowskiego. Mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do winy.

W minioną sobotę kilka minut po godzinie 22.00 jeden z funkcjonariuszy pełniących służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie jechał prywatnie do Suwałk. Będący po służbie funkcjonariusz zauważył volkswagena passata. Policjant skojarzył, że niespełna dwie godziny wcześniej podczas pełnionej służby usłyszał komunikat przekazany przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Zasłyszana informacja dotyczyła kradzieży pieniędzy ze stacji paliw w miejscowości Mężenin. Funkcjonariusz skojarzył, że zauważony przez niego samochód posiada takie same cechy charakterystyczne o których usłyszał w komunikacie. Policjant skontaktował się telefonicznie z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, któremu przekazał informację o zbliżającym się do Suwałk samochodzie. Dzięki przekazanej informacji samochód został poddany kontroli na ulicy Utrata w Suwałkach. Okazało się, że autem podróżuje dwóch obywateli Rumunii w wieku 16 i 26 lat. Podczas szczegółowej kontroli auta mundurowi znaleźli schowane pieniądze, w kwocie około 1600 złotych. Na miejscu policjanci ustalili, że obcokrajowcy około godziny 20.00 przebywali na stacji paliw w miejscowości Mężenin. Tam jeden z nich odwrócił uwagę pracownika stacji, a drugi zabrał ze stojącej na ladzie kasetki pieniądze i odjechali. Obcokrajowcy zostali przekazani policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Dzisiaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży do których się przyznali. 16- latek odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl