Nieoświetlony pojazd – wypadek na DK 61 - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieoświetlony pojazd – wypadek na DK 61

Data publikacji 22.10.2014

53-latek jechał nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym z rozrzutnikiem nawozu drogą krajową nr 61 w pobliżu Augustowa. Na tył niewidocznego po zmierzchu pojazdu najechał 49-letni kierujący ciężarowym manem, który usiłując uniknąć zdarzenia zjechał na lewy pas ruchu. Jadący tym pasem w przeciwnym kierunku 43-letni kierowca bmw widząc nadjeżdżającą ciężarówkę zjechał do rowu. W wyniku wypadku kierujący osobówką z obrażeniami trafił do szpitala. Nieodpowiedzialnemu 53-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie on teraz przed sądem.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Żarnowo. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Tam wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Augustowa 49-letni kierowca ciężarowego mana uderzył w jadący w tym samym kierunku nieoświetlony ciągnik rolniczy ursus z rozrzutnikiem nawozu. Kierujący ciężarówką próbując uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu. Na skutek tego manewru 43–letni kierowca bmw jadący z przeciwnego kierunku w celu uniknięcia czołowego zderzenia z manem zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku kierujący osobówką z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Augustowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy ciągnika. 53-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed sadem.

Policja apeluje do wszystkich kierujących, aby zadbali o odpowiednie i zgodne z przepisami oświetlenie swoich pojazdów tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu i swoim postępowaniem nie powodowali zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy oświetlenie naszego pojazdu jest sprawne i kompletne. Widoczny znaczy – bezpieczny.* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl