Policjanci odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 27.11.2014

Augustowscy funkcjonariusze odwiedzili dziś dzieci z Przedszkola nr 2 w Augustowie. Podczas spotkania mundurowi prezentowali umundurowanie, wyposażenie oraz rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.


W ramach działań profilaktycznych augustowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Augustowie. W pierwszej części spotkania mundurowi zaprezentowali najmłodszym pokaz tresury psa służbowego oraz pokazywali podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta. Następnie funkcjonariusze przypomnieli dzieciom obowiązujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, radzili w jaki sposób postępować w przypadku ataku groźnego psa, bądź kontaktu z osobą obcą. Mundurowi tłumaczyli najmłodszym jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych. Policjanci przypominali o obowiązku noszenia ich poza terenem zabudowanym oraz zachęcali do używania odblasków w mieście. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały serduszka, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kochasz? Powiedz Stop wariatom drogowym”. Na sercach dzieci umieszczały rysunki, które następnie przekażą swoim rodzicom z prośbą o umieszczenie w samochodzie. Własnoręcznie wykonane prace będą zachęcać rodziców do bezpiecznej jazdy samochodem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl