Nietrzeźwy kierowca ciężarówki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Data publikacji 08.01.2013

Augustowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. 52 – letni obywatel Łotwy miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy ciężarówki. Ze zgłoszenia wynikało, że Krajową drogą nr 61 od strony Grajewa, w kierunku Augustowa jedzie ciężarowe volvo. Kierowca auta miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy i co jakiś czas zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. W miejscowości Bargłów Kościelny, kierowca staranował znaki drogowe ustawione na wysepkach przy dwóch skrzyżowaniach. Po otrzymaniu zgłoszenia augustowscy policjanci natychmiast ruszyli we wskazany rejon i na wysokości miejscowości Netta zatrzymali ciężarówkę. Za kierownicą auta siedział pijany 52 – letni obywatel Łotwy. Badanie alkomatem wykazało, w jego organizmie blisko 2,9 promila alkoholu. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruch drogowym.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl