Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn

Data publikacji 18.01.2013

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz jednego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Właściciel oszacował straty na 10 000 złotych. W wyniku podjętych czynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony wtorek augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Augustowa, jednego mieszkańca gminy Augustów oraz mieszkańca powiatu zambrowskiego. Mundurowi ustalili, że mężczyźni mogą mieć związek z włamaniem do budynku jednego z ośrodków wczasowych nad jeziorem Necko w Augustowie oraz dziewięciu domków letniskowych znajdujących się na jego terenie. Z ustaleń policjantów wynikało, że trzej mężczyźni dokonali kradzieży stołów ze stali nierdzewnej, grzejników elektrycznych, wyposażenia sanitarnego łazienek, telewizora, zaburtowego silnika do łodzi, elektronarzędzi oraz wyposażenia kuchni. Właściciel wycenił straty na łączną kwotę 10 000 złotych. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że w ukryciu, a następnie w zbywaniu przedmiotów pomagał 22 – letni mieszkaniec gminy Augustów. W wyniku podjętych czynności mundurowi znaleźli na jego posesji między innymi elektronarzędzia, silnik zaburtowy, telewizor, sprzęt kuchenny oraz elementy wyposażenia sanitarnego budynków. Odzyskane przedmioty zostaną przekazane właścicielowi. Trzej mężczyźni w wieku 19, 22 i 50 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a 21 – letniemu mieszkańcowi gminy Augustów przedstawiono zarzut paserstwa. Cała czwórka przyznała się do zarzucanych czynów i skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Podczas wykonywania czynności mężczyźni przyznali się również do kradzieży dokonanej w innym rejonie miasta. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl