Pokaz ratownictwa na lodzie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz ratownictwa na lodzie

Data publikacji 21.01.2013

W ramach działań bezpieczne ferie augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej zaprezentowali pokaz ratownictwa lodowego. Podczas spotkania mundurowi mówili o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zmarznięte zbiorniki wodne.

Wczoraj nad rzeką Netta w Augustowie zgromadzili się zwolennicy kąpieli w zimnej wodzie oraz mieszkańcy miasta. Na spotkanie przybyli również augustowscy policjanci i strażacy. Mundurowi w ramach działań „bezpieczne ferie” mówili zgromadzonym o niebezpieczeństwach wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Obecni na miejscu policjanci posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ratownictwa lodowego przestrzegali najmłodszych przed wchodzeniem na zamarznięte akweny. Następnie strażacy przedstawili sposoby wydostania się z przerębli. W pierwszej kolejności instruowali jak wydostać się z wody bez użycia żadnych przedmiotów, a następnie pokazali o ile łatwiejsze jest wydostanie się z przerębli przy wykorzystaniu kolców lodowych oraz czekanów. W kolejnej części prezentacji mundurowi przedstawili sposób współdziałania służb Straży Pożarnej i Policji w sytuacji ratowania osób pod którymi załamał się lód. Funkcjonariusze prezentowali sposoby ratowania osób z wykorzystaniem rzutki ratunkowej, koła ratunkowego oraz deski lodowej. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl