Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Data publikacji 18.02.2013

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Właściciel oszacował straty na ponad 6 000 złotych. W wyniku podjętych czynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W nocy z czwartku na piątek około godziny 2.00 augustowscy policjanci zauważyli na obrzeżach miasta dwóch mężczyzn niosących aluminiową drabinę. Funkcjonariusze podjęli wobec nich czynności służbowe, podczas których ustalili, że 29 –latek i o 5 lat od niego młodszy mieszkaniec Augustowa zabrali drabinę z pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na osiedlu Silikaty w Augustowie. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem u młodszego z ich wykazało ponad 1,5 promila alkoholu, a u starszego ponad promil. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Podczas wykonywania dalszych czynności w czynności policjanci ustalili, że z pomieszczeń zginęły ponadto elektronarzędzia, nagrzewnica przemysłowa, przewody elektryczne oraz skrzynki z narzędziami o łącznej wartości przekraczającej 6000 złotych. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że ze zdarzeniem może mieć związek jeszcze jeden 24 – letni augustowianin. W rezultacie minionej soboty trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do których się przyznali i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Augustowscy policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wrócą do właściciela. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl