Uratowali tonącego psa - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali tonącego psa

Data publikacji 09.03.2013

Policjanci zauważyli psa pod którym załamał się lód na rzece Netta w Augustowie. Zwierzę nie mogło wydostać się z wody ponieważ, pod jego łapami cały czas załamywał się lód. Funkcjonariusze wspólnie z będącymi na brzegu mężczyznami uratowali czworonoga.

W sobotę rano policjanci patrolujący rejon bulwarów przy ulicy Zarzecze w Augustowie, zauważyli psa pod którym załamał się lód na rzece Netta. Zdarzenie miało miejsce nieopodal brzegu od strony ulicy Nadrzecznej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali radiowozem na druga stronę rzeki, wzięli z radiowozu boję ratunkową i przez jedną z posesji dostali się do brzegu rzeki. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn, którzy pośpieszyli już czworonogowi z pomocą. Dwaj mieszkańcy miasta przy pomocy drabiny i długiego kija próbowali wydobyć psa z wody. Mimo ogromnych starań i zaangażowania ratujących zwierzę nie mogło wydostać się z wody. Całą akcję utrudniał kruchy, łamiący się pod łapami psa lód. Mundurowi, wspólnie z mężczyznami postanowili przymocować do kija opaskę będącą przy boi ratunkowej. Następnie jeden z funkcjonariuszy asekurowany przez drugiego wszedł na leżącą na lodzie drabinę i przy pomocy prowizorycznego urządzenia uratował czworonoga przed utonięciem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl