Podsumowanie działań BEZPIECZNA ÓSEMKA - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań BEZPIECZNA ÓSEMKA

Data publikacji 18.03.2013

Nie było wypadków drogowych, rannych ani zabitych. Były liczne przekroczenia prędkości i nałożone za to mandaty. Z ruchu drogowego wyeliminowanych zostało 15 kierujących, którzy zasiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre rezultaty kilkudniowych działań podlaskich Policjantów pod nazwą „Bezpieczna ósemka”.

W nocy z piątku na sobotę zakończyły się rozpoczęte w miniony wtorek działania podlaskich Policjantów pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Głównym celem akcji skoncentrowanej na przebiegającej przez 7 podlaskich powiatów trasie krajowej nr 8 była poprawa bezpieczeństwa na drogach, ograniczenie liczby wypadków oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Codziennie policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i Straż Graniczną patrolowali tą najruchliwszą w naszym województwie arterię. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Kontrolowali także wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze wspomagani przez radiowozy wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości w ciągu 4 dni skontrolowali blisko 900 pojazdów, a w 419 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za te i inne popełnione wykroczenia 442 kierowców ukaranych zostało mandatami, a w 12 przypadkach funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wszczęli postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców w związku z naruszeniami przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów o czasie pracy kierowców. W trakcie prowadzonych działań zatrzymanych zostało także 15 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy i za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Z analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa podlaskiego wynika, że przebiegająca przez teren naszego województwa droga krajowa nr 8 jest najbardziej zagrożona zdarzeniami drogowymi. W ubiegłym roku odnotowano tam 82 wypadki drogowe, w których zginęły 23 osoby a 127 zostało rannych. W trakcie ubiegłotygodniowych działań „Bezpieczna ósemka” na podlaskim odcinku tej trasy nie doszło do wypadków drogowych, nie było też rannych ani zabitych. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl