Nieszczęśliwy wypadek w lesie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieszczęśliwy wypadek w lesie

Data publikacji 20.03.2013

Podczas prac leśnych w gminie Płaska doszło do zapalenia odzieży 39 – letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna z poważnymi oparzeniami został przetransportowany do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

W miniony poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został powiadomiony o mężczyźnie, który doznał poważnych poparzeń ciała. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że podczas prac leśnych w gminie Płaska najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mundurowi ustalili, że pracujący w lesie 39 – letni mieszkaniec gminy, prawdopodobnie zasnął przy tlącym się ognisku, a płomienie zajęły jego odzież. Chwilę później na miejsce zdarzenia przybiegł przywołany krzykiem, pracujący na sąsiednim zrębie pracownik leśny, który ugasił śniegiem płonące ubrania oraz wezwał karetkę pogotowia. 39 - latek z poważnymi poparzeniami ciała został przewieziony do szpitala w Augustowie, a następnie śmigłowcem do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Wyniki wykonane przez szpitalne laboratorium wskazują, że mężczyzna był pijany. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalane są przez augustowskich policjantów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl