Prowadził rejsowy autobus mając ponad 2 promile - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził rejsowy autobus mając ponad 2 promile

Data publikacji 04.04.2013

Kierowca autobusu rejsowego spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca zdarzenia ruszając w dalszą trasę. Mężczyzna został zatrzymany przez augustowskich policjantów. Okazało się, że siedzący za kierownicą 55–latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Ze zgłoszenia wynikało, że jadący ulicą Wojska Polskiego kierowca rejsowego autobusu uderzył prawym bokiem w zaparkowanego volkswagena i odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku kolizji zerwane zostało lewe zewnętrzne lusterko osobówki. Po otrzymaniu informacji policjanci ustalili trasę rejsowego autobusu i ruszyli w poszukiwaniu odpowiedzialnego za to zdarzenie. W Sztabinie mundurowi zatrzymali sprawcę kolizji. Okazało się, że siedzący za kierownicą autosanu, 55–letni mieszkaniec Lipska był pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile alkoholu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że autobusem podróżowali pasażerowie, którzy wysiedli kilka przystanków przed policyjną kontrolą. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a autobus przekazali uprawnionej osobie. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne i niezgodne z prawem postępowanie odpowie teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl