Zatrzymaj się i żyj! - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymaj się i żyj!

Data publikacji 22.04.2013

Augustowscy policjanci, przedstawiciele Służby Ochrony Kolei oraz Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku prowadzili dziś działania „bezpieczny poniedziałek” w ramach Kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj!

Dzisiaj augustowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Służby Ochrony Kolei oraz Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku wzięli udział w działaniach bezpieczny poniedziałek. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Dzisiejsze działania usytuowane były przy jednym z niestrzeżonych przejazdów kolejowych w gminie Nowinka. Policjanci wykonywali tam czynności związane z kontrolą drogową pojazdów. Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych oraz Straży Ochrony Kolei rozmawiali z kierowcami o konsekwencjach wynikających z lekceważenia zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowych oraz wręczali im materiały profilaktyczne dotyczące powyższego zagadnienia.

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych jest wspólną sprawą wszystkich,
którzy mogą mieć na nie wpływ.
Kierowco!!! Zatrzymaj się i żyj!


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl/