Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży

Data publikacji 28.04.2013

Augustowscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców podejrzanych o dokonanie kradzieży torby podróżnej oraz przedmiotów osobistych o wartości 500 złotych. Skradzione przedmioty wróciły do właścicielki.

Dzisiaj około godziny 15.00 augustowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży walizki podróżnej oraz torby z zawartością przedmiotów osobistych. Do zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że dwoje młodych ludzi wykorzystało chwilową nieuwagę pokrzywdzonej, zabrało stojące na chodniku bagaże i zaczęło z nimi uciekać. Chwilę później na miejsce przybyli policjanci, którzy ustalili, że podczas ucieczki sprawcy jednak porzucili warte 500 złotych przedmioty z uwagi na alarm podniesiony przez zgłaszającą. Podczas patrolu miejsca zdarzenia patrolowcy zauważyli mężczyznę, który podjął ucieczkę na widok radiowozu. Po krótkim pościgu uciekinier był już w rękach Policji. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec miasta, który może mieć związek ze zdarzeniem. Niespełna godzinę później mundurowi zatrzymali także 18 – letnią mieszkankę gminy Lipsk, która brała udział w zdarzeniu. Dziewczyna została już przesłuchana i usłyszała zarzut kradzieży do którego się przyznała. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży. Skradzione przedmioty wróciły do pokrzywdzonej w nienaruszonym stanie.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl