Zatrzymali sprawcę rozboju - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawcę rozboju

Data publikacji 22.01.2014

Trzej mieszkańcy miasta zatrzymali 15 – letniego sprawcę rozboju. Dzięki ich obywatelskiej postawie Policjanci odzyskali skradzione przedmioty oraz przesłuchali go w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj kilka minut przed godziną 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o ujęciu sprawcy kradzieży torebki damskiej. Do zdarzenia doszło na ulicy Turystycznej w Augustowie. Po przybyciu na miejsce interwencji, Policjanci zastali kobietę, trzech mieszkańców Augustowa w wieku od 25-27 lat oraz 15 – letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kilka minut wcześniej mieszkanka miasta stała się ofiarą rozboju. Kobieta wskazała na stojącego wśród mężczyzn 15 – latka i oświadczyła, że kilkanaście minut wcześniej chłopak złapał ją za szyję, przewrócił na ziemię, po czym ukradł jej torebkę i uciekł. Chwilę później kobieta zwróciła się o pomoc do trzech napotkanych mężczyzn, którzy postanowili jej pomóc i wrócili z nią na miejsce zdarzenia. W pewnej chwili zauważyli chłopaka, który na ich widok zaczął uciekać do pobliskiego lasu. Po krótkotrwałym pościgu uciekinier został przez nich zatrzymany. Chłopak nie przyznawał się jednak do kradzieży oraz nie miał przy sobie skradzionej torebki, ani przedmiotów stanowiących jej zawartość. Po przybyciu patrolu Policji sprawca postanowił się przyznać i wskazał funkcjonariuszom miejsce porzucenia skradzionych przedmiotów. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do popełnionego czynu, podczas czynności tłumaczył policjantom, że potrzebował pieniędzy na bilet powrotny do domu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl