Policjanci zatrzymali podejrzanych o dokonanie wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o dokonanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 02.05.2013

Augustowscy Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o pobicie i kradzież telefonu komórkowego. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali również telefon. Zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Wczoraj przed godziną 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o dwóch sprawcach pobicia mężczyzny na ulicy Jonkajtysa w Augustowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że napastnicy rozbiegli się w różnych kierunkach. Chwilę później w rejonie miejsca zdarzenia były już policyjne patrole, które zauważyły mężczyznę wbiegającego do jednej z bram w centrum miasta. Mundurowi ruszyli za nim w pościg i po krótkotrwałym pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że jest to 32 – letni mieszkaniec miasta mogący mieć związek ze zdarzeniem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w wyniku zdarzenia pokrzywdzony 23 – letni mieszkaniec gminy Augustów utracił warty 1000 złotych telefon komórkowy. Z dalszych ustaleń mundurowych wynikało, że związek ze zdarzeniem może mieć 30-letni mieszkaniec miasta. Dzisiaj w godzinach rannych policjanci wkroczyli do jego domu i podczas przeszukania znaleźli schowany pod łóżkiem skradziony wczoraj telefon. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,6 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl