Cyfryzacja telewizji – nie dajmy się oszukać - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyfryzacja telewizji – nie dajmy się oszukać

Data publikacji 03.06.2013

Trwająca obecnie cyfryzacja telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się wielu oszustów, którzy nie przebierając w środkach, wykorzystują różnego rodzaju metody wyłudzenia pieniędzy. Najbardziej narażoną grupą osób są ludzie starsi, samotnie mieszkający, którzy mogą stać się łatwym celem naciągaczy. Proces zmiany sygnału wymaga dostosowania odbiorników telewizyjnych starszego typu do odbioru sygnału cyfrowego.

Podlaska Policja włączyła się w kampanię promocyjną cyfryzacji telewizji naziemnej. Apelujemy, aby z rozwagą podchodzić do promocyjnych ofert zakupów i podpisywania jakichkolwiek umów. Nieuczciwi sprzedawcy odwiedzający konsumentów w miejscu zamieszkania informują, że jeśli nie kupią oferowanego przez nich dekodera satelitarnej platformy cyfrowej, nie będą mieli dostępu do telewizji. Oszuści podający się za przedstawicieli operatorów oferują usługi w zakresie dostrajania odbiorników bądź próbują wymusić podpisanie umowy, jako rzekomo najlepszego lub wręcz jedynego sposobu na dalsze oglądanie programów.

Szczegółowe informacje na temat procesu można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl, bądź dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788, dzięki której można otrzymać niezbędną pomoc – np. w postaci informacji w temacie dostosowania swojego odbiornika telewizyjnego do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego. Infolinia ta jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji o osobach, które zachęcają do kupna cyfrowego dekodera niewiadomego pochodzenia lub zmuszają do zawarcia umów. Nie dajmy się oszukać. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy ich do domu, a jeśli będą nachalni, natychmiast dzwońmy do najbliższej jednostki policji pod numer 997 lub 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl