Zatrzymane trzy 18-latki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane trzy 18-latki

Data publikacji 10.06.2013

Augustowscy policjanci zatrzymali trzy 18-letnie mieszkanki miasta podejrzane o dokonanie rozboju na 23 – letniej kobiecie. W wyniku podjętych czynności odzyskano część skradzionego mienia. Teraz sprawczynie za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

W niedzielę kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o rozboju. Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Rybackiej w Augustowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że trzy osiemnastoletnie dziewczyny pobiły siedzącą na ławce 23 – letnią mieszkankę Augustowa, a następnie prawdopodobnie zabrały jej torebkę. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona utraciła pieniądze, dokumenty oraz przedmioty o łącznej wartości 1500 złotych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzy napastniczki. Jak się okazało były pijane. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmach od 0,4 do ponad 2 promili alkoholu. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Pokrzywdzona doznała ogólnych potłuczeń ciała i została przewieziona do szpitala. Dalsze ustalenia wskazywały, że torebka ze skradzionym mieniem może znajdować się w pobliskim kontenerze. Funkcjonariusze wspólnie ze świadkami zdarzenia znaleźli tam torebkę, w której znajdowała się część przedmiotów należących do pokrzywdzonej. Jej wnętrze oraz znajdujący się wewnątrz dowód osobisty były częściowo spalone. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ustalają augustowscy policjanci. Sprawczynie za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl