Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 23.01.2014

Augustowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie narażonym na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie udzielili mu pomocy i odwieźli do ogrzewalni.

Wczoraj około godziny 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o mężczyźnie, który przyszedł do baru mieszczącego się przy stacji paliw w gminie Nowinka. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 58 – letni mieszkaniec gminy Lipsk wracał pieszo z Suwałk i zaszedł do lokalu ogrzać się. Z uwagi na fakt, że godziny otwarcia baru dobiegały końca, pracujący tam mężczyzna postanowił powiadomić Policję. Barman obawiał się, że dalsza wędrówka mężczyzny przy tak dużym mrozie, może okazać się dla niego niebezpieczna. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie przewieźli 58 – latka do ogrzewalni mieszczącej się w mieście.

PAMIĘTAJMY!!!
Okres zimowy, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.
Augustowscy policjanci apelują. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!!!
W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt pod numer alarmowy 112, numer Policji – 997 lub Pogotowia Ratunkowego – 999. Osoby bezdomne mogą korzystać z bezpłatnej infolinii pod numerem – 800 444 989.
 Nasz jeden telefon może uratować życie.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl