Golf zderzył się z motorowerem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Golf zderzył się z motorowerem

Data publikacji 07.07.2013

W miejscowości Gatne Pierwsze na drodze gruntowej doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia 10 – letni motorowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że kierowca osobówki ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy oraz zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg wypadku.

Wczoraj około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o zderzeniu motoroweru z samochodem osobowym. Do wypadku doszło w miejscowości Gatne Pierwsze, na skrzyżowaniu równorzędnym, na drodze gruntowej. Po przybyciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że jadący golfem 24 – letni mieszkaniec Bakałarzewa najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorowerem 10 – letniemu mieszkańcowi Nowinki. W wyniku zdarzenia 10 – latek doznał otwartego złamania lewego podudzia, stłuczenia miednicy i urazu głowy. Z miejsca zdarzenia został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Dalsze czynności na miejscu wykazały, że kierowca golfa jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz umieszczono go w policyjnej izbie zatrzymań. Zarówno on, jak i jego dwaj pasażerowie w wyniku tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Następnie mundurowi ujawnili fakt, że motorower nie został dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz to, w jaki sposób 10 – letni chłopak, nie posiadający uprawnień do kierowania wszedł w posiadanie motoroweru.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl