Policjanci na pojedynku gigantów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na pojedynku gigantów

Data publikacji 07.07.2013

Augustowscy policjanci wzięli udział w Pierwszym Pojedynku Gigantów w Augustowie. Podczas imprezy mundurowi przygotowali stoisko profilaktyczne i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

W miniony piątek na plaży miejskiej w Augustowie odbył się Pierwszy Pojedynek Gigantów. Przedsięwzięcie polegało na rywalizacji sportowej pomiędzy ośmioma drużynami wytypowanymi przez augustowskie zakłady pracy. Jedną z drużyn była reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Uczestnicy mieli za zadanie wziąć udział w konkurencjach takich jak utrzymanie równowagi w kajaku sportowym, wyścig rowerów wodnych, slalom na hulajnodze oraz rzut piłką tenisową do kosza. Podczas turnieju najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na miejscu nie zabrakło również stoiska profilaktycznego przygotowanego przez augustowskich policjantów. Najmłodsi chętnie je odwiedzali, oglądali oraz przymierzali wyposażenie używane przez policjantów. Podczas imprezy w ramach działań „WAKACJE 2013” funkcjonariusze wygłosili prelekcję dotyczącą bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz rozdawali materiały profilaktyczne pt.: „Bezpieczna woda” skierowane do najmłodszych. Jedną z atrakcji był pokaz tresury psów służbowych. Policyjni przewodnicy zaprezentowali elementy posłuszeństwa w wykonaniu czworonogów oraz mówili najmłodszym w jaki sposób postępować w przypadku ataku groźnego psa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl