Pod mężczyzną załamał się lód… - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pod mężczyzną załamał się lód…

Data publikacji 27.01.2014

Na rzece Netta w Augustowe pod mężczyzną załamał się lód. Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci, Strażacy Ochotnicy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzięki szybkiej reakcji i właściwemu współdziałaniu służb mężczyzna został uratowany… Na szczęście to tylko ćwiczenia, ale tego typu przypadki zimą nie należą do rzadkości.

Ochotnicza Straż Pożarna Augustów – Lipowiec zorganizowała ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego, a do wspólnych zajęć praktycznych, które odbyły się na rzece Netta w Augustowie zostali zaproszeni augustowscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Przedsięwzięcie zorganizowano między innymi w związku z rozpoczynającymi się feriami, w czasie których występuje zwiększone ryzyko związane z tonięciem osób, pod którymi załamał się lód.

Podczas wspólnych, sobotnich ćwiczeń funkcjonariusze wypracowywali elementy współdziałania podczas podejmowania akcji ratowniczych na lodzie. Ratownicy ćwiczyli sposoby udzielania pomocy osobie tonącej, pod którą załamała się tafla lodu, z wykorzystaniem elementów podręcznych oraz sprzętu specjalistycznego. Część zajęć poświęcono bezpieczeństwu ratowników i doskonaleniu elementów tzw. samoratownictwa. Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności niezbędne do ratowania ludzkiego życia w ciężkich, a nawet ekstremalnych warunkach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl

zdjęcia: Adam Bajkowski