Wypadek w Jeziorkach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Jeziorkach

Data publikacji 28.07.2013

Pijany i bez prawa jazdy 49 – letni mężczyzna zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Jego pasażer z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg wypadku.

Dzisiaj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jeziorki na drodze krajowej nr 16. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący oplem 49 – letni mieszkaniec miejscowości Prostki najprawdopodobniej wyprzedzał inne pojazdy. W pewnym momencie, w celu uniknięcia zderzenia z samochodem jadącymi z przeciwnej strony, mężczyzna gwałtownie zjechał na swój pas ruchu. Gwałtowny manewr prawdopodobnie spowodował utratę panowania nad pojazdem w wyniku którego auto zjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w drzewo. Jadący samochodem 41 – letni pasażer z urazem głowy i klatki piersiowej został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń ciała. Dalsze ustalenia na miejscu wypadku wskazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl