Dziki wtargnęły na jezdnię - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziki wtargnęły na jezdnię

Data publikacji 28.10.2013

Na trasie relacji Augustów – Białobrzegi doszło do potrącenia dzików. Wyniku zdarzenia kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył drzewo. Cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

W miniony piątek przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na trasie relacji Augustów- Białobrzegi, na drodze krajowej nr 8. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że obywatel Litwy jechał ciężarowym mercedesem w kierunku Białobrzeg. W pewnej chwili kierowca ciężarówki potrącił cztery dziki, które wtargnęły na jezdnię. W tym samym czasie z przeciwnego kierunku nadjechało audi, którego kierowca najechał na leżącego na jezdni dzika, a następnie potrącił kolejnego, który przebiegał przez jezdnię. 25 – letni mieszkaniec Augustowa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, uderzył w drzewo i dachował. Zarówno on, jak i jego troje pasażerów z miejsca zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. W wyniku wypadku kierowca doznał złamania kości skokowej, a jeden z pasażerów złamania prawej łopatki. Pozostałych dwoje pasażerów doznało ogólnych potłuczeń ciała. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl