Nielegalne papierosy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy

Data publikacji 13.11.2013

W mieszkaniach dwojga Augustowian policjanci zabezpieczyli tytoń, przyrządy służące do produkcji papierosów oraz własnoręcznie wykonane papierosy. Mundurowi prowadzą postępowanie w kierunku nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

Wczoraj i dzisiaj, w godzinach porannych augustowscy policjanci wykonywali czynności służbowe w dwóch mieszkaniach w mieście. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkające tam osoby mogą nielegalnie wytwarzać wyroby tytoniowe. W obydwu przypadkach podejrzenia policjantów okazały się słuszne. W mieszkaniach 42 – letniej kobiety i 58 – letniego mieszkańca miasta policjanci znaleźli łącznie ponad 5,5 kg suszu tytoniu, ręczne maszynki do wytwarzania papierosów, gilzy papierosowe, ponad 800 sztuk wykonanych przez siebie papierosów oraz puste pudełka po papierosach różnych marek. Wymienione przedmioty zostały zabezpieczone. Augustowscy policjanci prowadzą postępowanie w kierunku wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl