Działania prędkość w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prędkość w Augustowie

Data publikacji 09.01.2012

Ponad 80 skontrolowanych kierowców, blisko 50 ukaranych mandatami. To wyniki działań „Prędkość” augustowskiej drogówki przeprowadzonych w miniony czwartek i niedzielę.

W miniony czwartek i niedzielę prawie 20 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie brało udział w działaniach „Prędkość”. Funkcjonariusze wykorzystali do działań ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W czasie działań mundurowi skontrolowali ponad 80 pojazdów, z czego ukarali 50 osób mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, często tragicznych. Także nie zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych potęguje skutki tych zdarzeń. Dlatego też podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl