Uratowani przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed zamarznięciem

Data publikacji 17.01.2012

Utrzymujące się od kilku dni ujemne wartości temperatury powietrza są szczególnie niebezpieczne dla samotnie mieszkających osób starszych, niezaradnych życiowo oraz tych, którzy w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu nie dają rady wrócić o własnych siłach do domu. Właśnie wobec takich osób augustowscy policjanci interweniowali w ostatnim czasie. W dwóch przypadkach o leżących mężczyznach funkcjonariuszy powiadomili przypadkowi przechodnie.

Pierwsza tego typu interwencja miała miejsce w minioną sobotę na ulicy Storczykowej w Augustowie. Przypadkowy przechodzień powiadomił augustowskich policjantów o mężczyźnie leżącym na chodniku. Mocno wyziębiony augustowianin uskarżał się funkcjonariuszom na silny ból głowy. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Kolejna interwencja miała miejsce wczoraj około godziny 19.00. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli interwencję wobec leżącego na chodniku wyziębionego mężczyzny. Po ustaleniu adresu mundurowi odwieźli go do domu. Trzecia sytuacja miała miejsce około północy na ulicy Wojska Polskiego. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Była mocno wyziębiona i nie można było z nią nawiązać kontaktu. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala.

Apelujemy do mieszkańców powiatu augustowskiego - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!!! W przypadku zauważenia sytuacji z udziałem osób bezdomnych, niezaradnych, bądź nietrzeźwych; zgłośmy taki fakt pod nr tel. Policji 997 lub 112, bądź pogotowia ratunkowego pod nr tel. 999. Nasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl